Ye Gitsin Ye Gitsin Üyelik Bilgileri
YARDIM

Yegitsin ne yapmaya çalışıyor? 

Yegitsin, paket servis hizmeti bulunan restoranlar ile yemek siparişi vermek isteyen internet kullanıcılarını aynı ortamda buluşturmak amacı ile kurulmuş bir web sitesidir. Kullanıcılar, yegitsin.com sitesi ve mobil uygulamaları ile anlaşmalı olan tüm restoranların en son güncellenmiş menülerine ulaşarak hiçbir ekstra ücret vermeden yemek siparişi verebilirler.Yegitsin bunu yaparken internet kullanıcıları ile sosyal sorumluluk çerçevesinde çalışan kuruluşları dolaylı olarak aynı çatı altında buluşturmayı ilke edinmiş bir projedir.

Yegitsin.com İnternet Kullanıcılarından üye olmak için hiçbir ücret talep etmemektedir.

Yegitsin.com kullanıcılarından yegitsin.com üzerinden verilen siparişlerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Yegitsin.com üzerinden verilecek siparişlerin düzgün ulaştırılabilmesi için kullanıcıların adres, telefon vs. bilgilerinin kaydını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Kullanıcılar yegitsin.com sitesi üzerinde aradığı restoranı bulamadığı taktirde anasayfa üzerinde bulunan ‘restoran öner’ butonunun kullanarak sisteme yeni restoranların eklenmesine katkıda bulunabilirler.

 

Yegitsin’de Sipariş Nasıl Verilir?

Yemek siparişi vermek için öncelikle sepetinize en az bir ürün eklemelisiniz ve sepetinizdeki ürünlerin toplam fiyatı restoranın semtinize gönderim için belirlemiş olduğu Minimum Paket Tutarı seviyesiyle aynı ya da daha fazla olmalı. Bu iki koşulu sağladığınız takdirde, sepetinizin altında görebileceğiniz Sepeti Onayla bağlantısına tıklayarak sepetinizi onaylayıp, sonraki adımda da gönderim yapılmasını istediğiniz adresi ve ödeme şeklinizi seçerek ve sonrasında Sipariş Ver bağlantısına tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz. Unutmayın; siparişinizi vermeden önce opsiyonel olarak gönderim zamanını değiştirebilir ya da Sipariş Notu Ekle bölümünden restorana özel istekleriniz için not bırakabilirsiniz. Siparişinizde bir hata olduğunu düşünüyorsanız sipariş özeti sayfamızdan sipariş veremden önce ilgili değişiklikleri ve güncellemeleri yapabilirsiniz.

 

Yegitsin’de Verilen Siparişin Ödemesi Nasıl Yapılır?

Siparişinizin ödemesi sipariş anında internetten Online Kredi Kartı yoluyla ya da siparişi teslim alırken kapıda Nakit, Kredi Kartı, Yemek Kartı gibi yöntemlerle yapılabilir. Ancak istediğiniz şekilde ödemenizi yapabilmek için siparişinizi Sipariş Ver butonuna tıklayarak tamamlamadan önce, Ödeme Şekli Seçimi panelinden seçmelisiniz. Eğer Online Kredi Kartı yoluyla ödemeyi seçtiyseniz, Kredi Kartı Numaranızı ve CVV bilgisini girerek ödemenizi yapabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra ekranda Siparişiniz İletildi mesajınızı takiben karşınıza çıkacak ekranda, ödeme bilgilerinizin de olduğu Sipariş Özetinizi görebilir, bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Canlı Yardım bağlantısı üzerinden müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

 

Kişisel Veriler ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Yegitsin’in kişisel verilere ilişkin gizlilik kurallarına ve uyuşmazlıkların çözümü için gerekli bilgilendirmelere, sitenin en altında bulunan "Kullanıcı Sözleşmesi" linki üzerinden erişebilirsiniz.

 

Nasıl sipariş verilir?

Anasayfadaki hızlı sipariş butonuna bastıktan sonra veya üst menüde bulunan özel seçeneklerden birine tıklayarak ya da arama barı üzerinde arama yaptıktan sonra harita üzerinde bulunulan semti yazarak veya tarayıcınızın izin vermesi taktirde yegitsin.com otomatik olarak konumunuzu belirleyecektir ayrıca üst menüden konumuzu elle de girebilirsiniz. Konumunuz belirlendikten sonra yegitsin.com restoranları listeleyecektir. Adresinizi ve ödeme şeklinizi belirledikten sonra siparişinizi tamamlayabilirsiniz.Siparişiniz bize ulaştıktan sonra mail yolu ile bilgilendirileceksiniz.

 

Siparişim nasıl ulaşıyor?

Yegitsin.com üzerinden verdiğiniz sipariş, bizim kendi üzerimizde çalışan yazılımı uyarıp gerekli yerlere gerekli parametrelerle tüm sipariş bilgisini yolluyor. Siz butona bastıktan sonra saniyeler içinde siparişiniz üye işyerine ulaşacaktır. 

 

Sipariş verdikten sonra Yegitsin ya da restoran beni arayacak mı?

Siparişiniz ile alakalı bir sorun olmadığı taktirde kimse tarafından aranmayacaksınız.

 

Bilgilerimi restoranlarla paylaşılacak mı?

Siparişinizin size sorunsuz ulaşabilmesi için telefon numaranızı ve adresinizi restoranlarla paylaşılmaktadır. Bunun dışında hiçbir sebeple bilgileriniz, restoranlarla ya da başka firmalarla paylaşılmamaktadır.

 

İnternet üzerinden ödeme yapıp başka bir adrese yemek gönderilebilir mi?

"Online Kredi Kartı " kabul eden restoranlardan dilediğiniz adrese yemek gönderebilirsiniz. 

 

Siparişim ulaşmazsa ya da bir sorun varsa ne yapılmalı?

Hemen ana sayfada bulunan "Canlı Yardım" butonuna tıklayarak destek alabilirsiniz .Ayrıca dilerseniz info@yegitsin.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Sepetten nasıl ürün silinir?

Silmek istediğiniz ürünün yanında bulunan çöp kutusu ikonuna  tıklayın. Ürün sepetinizden silinecektir. Tüm sepeti boşaltmak isterseniz, sepetin alt kısmında bulunan “Sepeti Boşalt”a tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Sipariş detayları nasıl görüntülenebilir?

Sepet butonuna herhangi bir sayfada iken bastığınız anda sepet detayınıza ulaşabileceksiniz.

 

Verilen sipariş nasıl iptal edilir?

 Ana sayfadan Canlı Yardım butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. 

 

Restoranların sipariş vereceğim semt için minimum paket tutarının ne kadar olduğunu restoran sayfasına girmeden nasıl görülür?

Restoranlar listelendikten sonra tercih ettiğiniz restoranın detaylarında görebilirsiniz. 

 

Önceki siparişler nasıl tekrarlanabilir?

Önceki siparişlerinize, sayfanızın orta bölümünde bulunan ¨Önceki Siparişler¨e tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 

Önceki siparişlerimden herhangi birini silinir mi?

Siparişlerin arşivlenebilmesi için vermiş olduğunuz siparişler silinememektedir.

 

Favorilerim nedir? Nasıl kullanılır?

Sayfanızın orta bölümünde bulunan ¨Favorilerim¨e tıklayarak favori restoranlarınıza ulaşabilirsiniz. Bir ürünü favori ürün olarak kaydedebilmek için  “Favorilerime Ekle” butonunu kullanabilirsiniz.Ayrıca Yegitsin.com sipariş alışkanlıklarınıza göre de favorilerinizi otomatik olarak belirleyecektir.

 

Mobil cihazlar için özel bir uygulama bulunuyor mu? Nasıl ulaşabilirim?

iOS ve ANDROID işletim sistemleri için Yegitsin uygulamalari bulunmaktadır. Uygulamalari, telefonlarinizda bulunan marketlerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Yegitsin Mobil nedir?

Yegitsin hizmetlerinin tümüne cep telefonunuzdan da ulaşabileceğiniz bir sistem.

 

Yegitsin Mobil hizmetine tüm GSM operatörlerinden ulaşabilir miyim?

Evet, Yegitsin Mobil hizmetine tüm GSM operatörleri (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Yegitsin Mobil ücretli midir?

Yegitsin’den alacağınız hizmet tamamen ücretsizdir, fakat bu hizmeti kullanırken GSM operatörünüzün belirlediği data transfer tarifeleri üzerinden ücretlendirilirsiniz.

 

Yegitsin Mobil hizmetini hangi cep telefonları ile kullanılır?

İOS ve ANDROID işletim sistemine sahip internet bağlantısı olan tüm cep telefonları ile kullanılabilir.

 

Yegitsin kullanıcı adı ve şifremle sipariş verilebilir mi?

Evet, mevcut kullanıcı adı ve şifrenizi aynı şekilde cep telefonu üzerinden vereceğiniz siparişlerde de kullanabilirsiniz.

 

Var olan bir ¨Teslimat Adresi¨ni nasıl değiştirilir ?

Üyelik bilgileri/adınızın bulunduğu butondan düzenleye basarak teslimat adresi değiştirilebilir.

 

Yeni bir teslimat adresini nasıl yaratılır?

Yeni adres ekleme butonundan adres ekleyebilirsiniz.

 

Teslimat Adreslerime nereden ulaşılır?

Üst menüde bulunan isim kısmıdanki üye bilgileri butonuna tıklayarak teslimat adreslerinize ulaşabilirsiniz.

 

İptal olan bir siparişte yorum ve puanlama yapılabilir mi?

Maalesef iptal olan bir siparişe puan veremezsiniz ve yorum yapamazsınız, fakat şikayet ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz. Ekibimiz konuyla hemen ilgilenecektir.

 

Puanlama sistemi nedir? Nasıl Çalışır?

Puanlama sistemi kullanıcılarımızın verdikleri siparişleri puanlaması için yaratılmıştır. Ana sayfanın orta kısmında bulunan “Önceki Siparişler¨ butonuna tıklayarak, daha önce verdiğiniz siparişleri görebilirsiniz. Burada daha önce puanlanmamış siparişlerde ¨Puan/Yorum(görsel)” alanı bulunurken, puanlanmış siparişlerde verdiğiniz  puanları gösterilir. Puanlanmamış bir sipariş için “Puan/Yorum(görsel)” görseline tıkladığınızda açılan pencerede siparişinizi 1-10 arası bir skalaya göre puanlayabilir varsa yorumları paylaşabilir. 

 

Restoran isminin yanındaki puanın yeşil ya da kırmızı olması ne anlama gelir?

Eğer restoran isminin yanındaki puan “yeşil” renkli ise bu, o restoranın puan ortalamasının “’6´dan daha yüksek” olduğu anlamına gelir. “6 ve altında” olan restoran puan ortalaması ise “kırmızı” renk ile belirtilmektedir. 

 

Yorumlama sistemi nedir? Ne işe yarar?

Yorumlama Sistemi, kullanıcıların verdikleri siparişleri  puanlamanın yanı sıra, sipariş hakkında rahatça yorum yapmalarına olanak verir. Bu yorumlar kullanıcının siparişle ilgili her türlü övgü, şikayet, sorun veya önerilerini Yegitsin sayfalarından diğer kullanıcılarımız ile paylaşmalarına olanak verir. Kullanıcı, yorumunu yaptığı anda Yegitsin editörleri yorumu görür ve duruma göre en kısa zamanda hareket edilir.Yegitsin  tarafından belirlenen kriterlere bağlı olarak (anlamsız - küfürlü, argolu - rencide edici - politik - uygunsuz - tehditkar - farklı marka ismi kullanımlı - bozuk ürün ifadeli vb. içerikli yorumlar yayına alınmaz) yorum, kullanıcı adı belirtilmeden, restoran sayfasında yayına alınır. Aynı şekilde restoran sahipleri de yoruma yanıt yazma hakkına sahiptirler. Eğer gerekiyorsa kullanıcı gelişmelerden en kısa zamanda haberdar edilir.

 

Anlaşmalı Kurumlar  nedir? Ne işe yarar?

Yegitsin.com'dan her bir yemek siparişinde herhangi bir ek ücret ödemeden anlaşmalı Sivil Toplum Kuruluşları'na yardım yapılmasını sağlar. Kullanıcılar siparişlerini tamamladıklarında otomatik olarak karşılarına çıkacak olan anlaşmalı kurumlar içerisinde yer alan Sivil Toplum Kuruluşları'ndan birini seçebilir. Böylelikle üye kullanıcılar sadece yediğini öderken yegitsin.com kullanıcıları adına bağışta bulunmuş olacaktır.

 

Yegitsin.com Sosyal sorumluluk bilinci nedir?

Yegitsin.com Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları ile  yapmış olduğu anlaşma doğrultusunda kullanıcıların vereceği her sipariş sonunda seçeceği bir Sivil Toplum Kuruluşu'na bağış yapmaktadır. Bu Sivil Toplum Kuruluşu'nun  seçimi kullanıcıya siparişi tamamlayabilmesi için zorunlu tutulmuştur. Böylece kullanıcılar herhangi ekstra bir bedel ödemeden hem yemek yiyebilecek hem de bağış yapabilecektir.